DLACZEGO TORBY WYKONANE Z WŁÓKNINY POLIPROPYLENOWEJ SĄ PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA

Fakty dotyczące ekologicznych toreb z włókniny PP

Materiał ten określa się jako siatkę lub arkusz włókien polipropylenowych połączonych przez splecenie włókien bądź nici techniką mechaniczną, termiczną lub chemiczną. Arkusze, powstałe bezpośrednio z samodzielnych włókien, są płaskie i porowate. Nie tworzy się ich za pomocą techniki tkania czy dziania, nie wymagają też przędzenia. Włóknina polipropylenowa jest nowym, cudownym materiałem. Jest to plastikowy materiał podlegający recyklingowi i często używany do produkcji reklamowych toreb na zakupy. Włóknina polipropylenowa jest praktyczna, ponieważ jest wytrzymała i bardzo lekka, przez co wygodna do przenoszenia jak również niedroga w transporcie. Materiał ten jest także wygodny i miękki, przez co powszechnie używany do produkcji masek i fartuchów chirurgicznych.

Dlaczego torby wykonane z włókniny polipropylenowej są przyjazne dla środowiska?

Torby wykonane z włókniny polipropylenowej wspierają ochronę naszej planety, ponieważ nadają się do wielokrotnego użytku, są łatwe do czyszczenia, podlegają recyklingowi, a czasami wykonane są z przetworzonych produktów. Torby te można szybko wyczyścić, a niektóre z nich nadają się do prania w pralce, w niskiej temperaturze wody, bez wirowania. Większość toreb z włókniny polipropylenowej jest wykonanych z 5 rodzajów tworzywa sztucznego podlegającego recyklingowi. Ich wielokrotne wykorzystanie oraz powtórne przetworzenie może zapobiec wyrzuceniu wielu zwykłych plastikowych reklamówek na śmietnisko. Po poddaniu toreb z włókniny polipropylenowej recyklingowi, mogą być one ponownie użyte do produkcji toreb na zakupy.

Jakie są dodatkowe korzyści z używania toreb wykonanych z włókniny polipropylenowej?

Do produkcji toreb z włókniny polipropylenowej zużywa się mniej energii niż w przypadku toreb bawełnianych. Jeżeli więcej przedsiębiorstw zaczęłoby produkować materiały z włókniny PP, wówczas można byłoby ograniczyć ilość śmieci, a sama włóknina polipropylenowa stałaby się jeszcze bardziej przyjazna dla środowiska. Torby z włókniny PP są doskonałymi i niedrogimi materiałami promocyjnymi, ponieważ można je wyprodukować w wielu różnych kolorach i z łatwością wydrukować na nich nazwę firmy.

Czym dokładnie jest polipropylen?

Jest to tworzywo sztuczne produkowane z wykorzystaniem źródła wysokiej temperatury. Jego wzór cząsteczkowy to (C3 H6)x. Stosuje się różne nazwy, jak na przykład polipropylen, PP, polimer termoplastyczny i wiele innych.

Jakie są wybrane właściwości polipropylenu?

Jest on wytrzymały i odporny na działanie innych substancji chemicznych. Polipropylen jest twardy, ale także elastyczny. W związku z tym materiał ten często z powodzeniem wykorzystuje się do eksperymentów w zakresie technologii chemicznej i plastycznej. Materiały polipropylenowe mogą być przezroczyste, ale ze względy na to, że nie blakną zbyt łatwo, większość ludzi używa ich po zafarbowaniu.

Przemysł

Temperatura topnienia polipropylenu wynosi około 320 stopni Fahrenheita (ok. 160oC). Po połączeniu cząsteczek chemicznych, są one topione i prasowane za pomocą mocno ściśniętych wałów, dzięki czemu otrzymuje się cienki materiał. Proces ten nazywa się wytłaczaniem i i wtryskiwaniem tworzyw sztucznych. W przeciwieństwie do bawełny i innych włókien naturalnych, polipropylen nie jest poddawany tkaniu. Wiele osób działających w przemyśle tekstylnym nazywa tego rodzaju materiały „włókninami”. Włókna bawełny są zazwyczaj przędzione w nitki, a następnie tkane razem, natomiast polipropylen jest prasowany w celu uzyskania materiału. Istnieją inne rodzaje wykończeń, które można zastosować celem zmodyfikowania materiału. Różne rodzaje wykończeń dadzą różne rezultaty. Niektóre z nich stosuje się po to, aby materiał lepiej przyjmował barwnik, przez co lepiej nadają się do zastosowania nadruku. Inne natomiast pomogą zwiększyć odporność materiału na pewne środki i roztwory chemiczne.

Jakie są wybrane zastosowania polipropylenu?

Polipropylen jest stosowany w wielu różnych rodzajach materiałów. Włókniny PP są zwykle wykorzystywane do produkcji toreb. Co najważniejsze, włókniny polipropylenowe mogą być poddane recyklingowi. Już dziś zamów ekologiczne torby na zakupy i opatrz je swoim znakiem firmowym lub logo.

Tanie Torby na Zakupy

Bao-Bag - Producent Toreb reklamowych
ul.Różana 54a/14
32-020
Wieliczka
Polska
P: +48 12 414 19 91

Poniedziałek - Piątek 8:00-16:00